Середа, 21.04.2021, 20:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Гості сайту

Учитель року-2019

Попередня сторінка

 

Тема.  Права дитини

Мета: формувати уявлення про Декларацію, Конвенцію, права дитини; показати, що всі люди повинні у повсякденному житті поважати життя кожної людської особи без будь-якої дискримінації; з’ясувати обов’язки та права дітей; виробляти навички правомірної поведінки; виховувати самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки; виховувати людяність, чуйність, доброту.

Хід уроку

І. Організаційна частина (діти стоять у колі).

1. Привітання

Нумо, діти, поверніться,

Один одному всміхніться.

2. «Чарівна скринька»

- Діти, в руках у мене чарівна скринька, спробуйте відгадати, що в ній. (Дзеркало)

- У нашій скриньці дзеркало, якщо у нього зазирнути, то побачиш найцінніший скарб планети Земля.

- То кого ви побачили у чарівній скриньці? (себе)

- А що для нас є найціннішим?

- А чи залежить від нас наше життя?

- Чи є у вас вдома обов’язки, які роблять приємнішим життя вашої родини?

 3. Гра «Долонька: Мої обов’язки» 

  • Загніть мізинчик, хто застилає сам свою постіль
  • Безіменний пальчик - ті, хто миє посуд
  • Середній – хто виносить сміття
  • Вказівний – хто допомагає прибирати в кімнаті
  • Покажіть, у кого вийшов клас?
  • Що можна порадити всім іншим?
  • Як можна назвати дії, які я вам перераховувала?
  • Що таке обов’язки?

ІІ. Оголошення теми.

Подивіться всі на дошку,

Разом поміркуйте трошки!

А потім, всі відповідайте,

Вашу тему називайте,

Акровірш скоріш читайте!

  • Яка тема нашого уроку?

ІІІ. Видкриття нових знань

  1. Проблемне питання
  • А як ви думаєте, що таке права?
  • Як ми можемо перевірити або підтвердити наші думки? (подивитися в тлумачному словнику, пошукати в інтернеті, запитати у спеціаліста)
  1.  Інтерв’ю у вчителя правознавства 
  • Що таке права?
  1. Робота в групах «Хочу мати право»
  • Які права ви хотіли б мати?

    4. Вивчення нового матеріалу

- Сьогодні наш урок присвячено правам і обов’язкам кожної дитини нашої країни. Ми не лише дізнаємося про свої права й обов’язки, а й зрозуміємо значущість таких важливих документів як Декларація прав дитини  та Конвенція про права дитини, дізнаємося про те, які закони захищають і охороняють дітей у нашій країні. 

Існує організація, яка проголосила Декларацію прав дитини - це Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН).

  • Чи знаєте ви, що таке ООН? (Перегляд відео)
  • Для чого воно створене?

Організація Об’єднаних Націй (ООН) була створена після другої світової війни. У ній працюють представники майже всіх країн світу. Мета ООН — сприяти розв’язанню конфліктів між народами мирним шляхом.

  1. Словникова робота

Декларація – це просто

Оголошення всіх прав.

“Декларація прав дитини” була проголошена 20 листопада 1959 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою “забезпечити дітям щасливе дитинство і користування, для їх власного добра та блага суспільства, правами та свободами”.

Книга прав дитини – це закон,

Вона називається Конвенція ООН.

  1. Групова робота «Поясни емблему»
  • Спробуйте визначити, які права дитини проголосила ООН

•        Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

•        Всі діти мають право на повноцінне харчування.

•        Всі діти мають право на навчання.

•        Всі діти мають право на медичну допомогу.

•        Всі діти мають право на вільне спілкування.

•        Всі діти мають право на отримання інформації.

•        Кожна дитина має право на любов і піклування.

•        Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена.

Руханка

Гра «Так чи ні»

Хід гри: Учитель називає ситуацію, якщо дотримані права дітей, учні - «плескають в долоні», якщо не дотримані - «тупають ніжками».

  1. Мама купила Олегу у подарунок футбольний м’яч. (Так)
  2. Батьки заборонили Оленці займатися у танцювальному гуртку. (Ні).
  3. Дмитрик разом з батьками відпочивав на морі. (Так).
  4. Бабуся спекла онучці Світланці смачний пиріг. (Так).
  5. Батько прийшов додому п’яним і покарав сина. (Ні).
  6. Андрійко разом з батьком майструють  шпаківню. (Так).
  7. Вчителька провела для дітей цікаву екскурсію по місту. (Так).
  8. Лікар вилікував ангіну у Сашка. (Так).
  9. Міліціонер допоміг Іринці знайти мобільний телефон. (Так).
  10.  Рятувальники врятували Ганнусю, яка провалилася в ополонку на річці. (Так).
  11. Вчитель заборонив учневі спілкуватися по мобільному телефону під час уроку. (Ні, але так)
  • Скільки ми розглянули прав? Присядьте стільки разів або музична фізхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Інсценізація ситуації.

Зайченя.            Раз, два, три, чотири, п’ять,

Вийшов зайчик погулять!

В мене є смачна цукерка,

Є скакалка, є люстерко!

Лисиця.    Йди сюди, малюк вухатий!

Мусиш все мені віддати!

Дай скакалку! Дай цукерку!

Та й нащо тобі люстерко?

Це мені воно згодиться,

Я ж красунечка Лисиця!

(Лисичка забирає речі, красується, Зайчик плаче, входить Ведмідь).

Ведмідь.   Декларації, Лисице,

Ти, звичайно, не читала.

Є такий закон на світі,

Це серйозна дуже справа.

Ображать не маєш права

Слабших себе і малих!

Тож віддай все зайченяті,

Бо такий закон для всіх!

— Яке право Декларації порушила Лисиця? (Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена)

  1. Робота з підручником ст. 56

Розгляньте  малюнки  з  казки  про  Буратіно і дайте відповіді на запитання.

•  Хто дав Буратіно ім’я, купив йому абетку і відправив його до школи? Яке право він забезпечив? (право на навчання)

•  Хто хотів спалити Буратіно в печі?

•  Хто намагався його обдурити і обікрасти?

•  Хто подарував йому золотого ключика?

•  Хто  у  цій  казці  захищає  права  дитини, а хто їх порушує?

  1. Порушення прав в мультфільмах
  • Захист або порушення прав можна побачити і в інших літературних  творах, казках або мультфільмах «Всі діти мають рівні права»
  • Запитання для обговорення:

•  Куди йшли звірятка?

•  Хто спочатку не зміг потрапити до кінотеатру?

•  Чому  вони  не  змогли  потрапити туди?

•  Про  які  права  йшлося  у  цьому мультфільмі?  (Про  те,  що  усі  діти мають  право  на  дозвілля;  вони  мають  рівні  права,  навіть  якщо  вони дуже відрізняються один від одного).

  1. Порушення прав в скоромовках
  • Давайте пригадаємо скоромовки про батьків та дітей.
  • Назвіть, хто з батьків забезпечує права дітей, а хто їх порушує. Поясніть.

Наприклад:

***

Ходить квочка коло кілочка,

Водить діточок коло квіток. (Забезпечує; квочка піклується про своїх діток) Право на любов і піклування

***

Тигренятко з тигром-татом

Тренувалися стрибати. (Забезпечує, тигр-тато навчає своє дитя). Право на навчання

***

Ворона проворонила вороненя. (Ворона порушила права вороненя на любов і піклування. Вона недогляділа своє вороненя – «проворонила»).

***

Бобер на березі з бобренятами бублики пік. (Забезпечує. Разом займаються спільною справою. Бобер піклується, щоб бобренята не були голодними). Право на повноцінне харчування

  1. Робота в групах «Встанови відповідність: права та обовязки»
  • З чого ми розпочали наш урок?
  • Як, на вашу думку, пов’язані права та обов’язки?
  • Поєднайте права з обов’язками.

Перевірка роботи по групам.

  • Як бджілки запилюють квіточки, щоб вони радували світ своєю красою, так і без обов’язків не будуть забезпечені права.

Гра-пантоміма «Вгадай право»

  1. Метод «Прес»
  • Зараз ми з вами виконаємо невелику творчу роботу. Вам потрібно буде дібрати малюнок до права та продовжити речення, щоб вийшло зв’язне висловлювання.

Група отримує назву права, декілька малюнків, алгоритм написання або складання замітки

Я маю право …

Бо …____

Це право мені забезпечують …

Я буду …

 

V. Рефлексія

1. Доповніть речення за зошитом ст.21-22

  • Найкращими захисниками своїх дітей є …
  • Якщо в дитини немає сім’ї, про неї піклується …
  • Кожен зобов’язаний поважати права інших …
  • Учитися – не тільки право дитини, а й її … (Бо є закон «Про освіту»)

Слова для довідок: держава, людей, батьки, обов’язок

 

2. Збери пазл

 

3. Обери відповідь (для Ані з опорою)

У дітей аркуш зі словами:

                   Право

                   Здоров’я

                   ООН

                   Загартовування

                   Обов’язок

          Режим дня

                   Мир

                   Декларація

- Підкресліть слова, які стосуються теми сьогоднішнього уроку.

- Поставте знак оклику біля слова, яке ви вважаєте ключовим.

Під час перевірки пояснити чому?

  • Якою інформацією ви можете поділитися зі своїми товаришами?
  • Які права ви візьмете з собою в життєву дорогу?

Покладіть в «чарівну» скриньку «!» - якщо вам було цікаво і все зрозуміло, «…» - якщо ви, вважаєте, що є ще над чим подумати, «?» - якщо у вас залишилося ще багато питань. 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 244

Заставська Ганна Володимирівна
uCoz
счетчик посещений