Субота, 17.04.2021, 16:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Гості сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Читайлик

Читати далі

Іван Франко
(1856-1916)

27 серпня 1956 року у селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту в Галичині у сім’ї відомого на всю округу коваля родився син – рудоволосий, ясноокий хлопчик.
Мама називала його Ясьо. Дорослі не завжди могли задовольнити цікавість хлопчика, адже він просто засипав їх різноманітними «Як? Чому? Для чого?» Часто у відповідь хлопчина чув фразу: «Виростеш – про все дізнаєшся сам».
Ріс Івась товариським та працьовитим, любив природу. Від матері почув та запам’ятав багато пісень, успадкував любов до народної творчості. В шість років хлопчика віддають до школи у сусіднє село, звідти він переходить у так звану «нормальну» школу при монастирі у Дрогобичі, а ще пізніше – до Дрогобицької гімназії.

 

Про збірку казок Івана Франка "Коли ще звірі говорили"

Збірка казок Івана Франка із назвою „Коли ще звірі говорили” вперше побачила світ ще у 1899 р., друге видання з'явилось у 1903 році. У передмові до збірки її автор Іван Франко – відомий український письменник – написав: „Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро... Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 літ, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи.”
В своїй збірці „Коли ще звірі говорили” Іван Франко успішно використовує різноманітні художні засоби, які часто мають місце в народних казках про тварин, зокрема це традиційне змалювання рис тварин: зажерливість вовка, хитрість лиса, незграбність ведмедя, упертість осла тощо. Письменник майстерно розкрив ці риси тварин через їх вчинки, а також через розмови персонажів.

Категорія: Читайлик | Додав: Anet2111 (26.09.2016)
Переглядів: 597 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 242

Заставська Ганна Володимирівна
uCoz
счетчик посещений