Субота, 17.04.2021, 17:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Гості сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Для моїх учнів!

Читати далі
ДЕРЖАВНА СИМВОЛІКА

    Згідно зі ст. 20 Конституції України державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

    Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Державний прапор України

 

    Державний прапор України є офіційним державним символом України, її суверенітету та незалежності.

    Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор шляхом добору певних кольорів символізує певні ідеї національно-політичного та історичного характеру. Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про Державний прапор України» Верховна Рада визначила співвідношення ширини прапора до його довжини як 2:3.

    Закон передбачає підняття прапора на будинках органів державної влади й управління, органів місцевого самоврядування, дипломатичних представництв України за кордоном; під час офіційних зустрічей на найвищому рівні; на відкритті спортивних змагань; на будівлях підприємств, установ і організацій, громадських об'єднань - у дні державних свят та пам'ятних подій; на будівлях, в яких відбувається голосування - у дні референдуму, виборів Президента України, народних депутатів України та депутатів органів місцевого самоврядування України, голів міських, селищних, сільських рад. Захищаючи кордони нашої Вітчизни, майорить прапор у військових частинах та на бойових постах. Державний прапор синьо-жовтого кольору є на морський судах та літаках міжнародних рейсів України.

      День Державного прапора України – 23 серпня.


Державна символіка України

Вірші про Державний прапор України

 
Державний герб України
 

    Згідно з Конституцією України Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького.

    19 лютого 1992 р Верховна Рада України затвердила зображення золотого тризуба на синьому тлі малим Державним гербом України.

    Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.

    Зображення Державного герба України поміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ з обов'язковим додержанням пропорцій зображення герба.

Державна символіка України

Вірші про Державний герб України

 
Державний Гімн України

    15 січня 1992 музична редакція Державного Гімну була затверджена Верховною Радою України. Проте, тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України».

    Державним Гімном України є національний гімн на музику Михайла Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору Павла Чубинського в такій редакції:

"Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

    Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

    Текст і ноти примірника еталонної музичної редакції Державного Гімну України постійно зберігаються у Верховній Раді України.

    Видання офіційного тексту і нот еталонної музичної редакції Державного Гімну України здійснюється на замовлення Кабінету Міністрів України.

Гімн УкраїниНоти Державного Гімну України

Перше аудіо гімну України набирає популярності в інтернеті

Державна символіка України

«Славетна постать музичної України» : (до 200-річчя від дня народження українського композитора, автора національного гімну М. М. Вербицького)

Вірші про Державний гімн України

Категорія: Для моїх учнів! | Додав: Anet2111 (26.09.2016)
Переглядів: 634 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 243

Заставська Ганна Володимирівна
uCoz
счетчик посещений