Дата: 18.05.2018
Школа: Новозапорізька
Клас: 1 (28 учнів: 14-хлопчиків, 14-дівчат)
Вчитель: Заставська Г.В. та Шевченко М.П.
Предмет: українська мова та англійська мова
Тема: Тварини. Орфограма «перенесення слів із рядка на рядок».
Мета: повторити й активізувати лексичні одиниці теми; ознайомити з новими лексичними одиницями; змоделювати орфограму «перенесення слів із рядка на рядок»; формувати навички читання; розвивати аудіативні вміння; навчати монологічного й діалогічного мовлення; формувати навички правильної вимови звуків англійської та української мови; розвивати комунікативні здібності; прищеплювати дбайливе ставлення до тварин; виховувати толерантність.
Тип уроку: інтегрований (бінарний)
Обладнаня: презентація, основа для лепбука, кишеньки, малюнки тварин, сліди з написами, картки зі словами, складами та частинами, Теффі.
Хід уроку
І. Самовизначення діяльності
- Організаційне коло
Раз, два, час вставати
Один одного вітати.
Політаєм як пташата,
Пострибаєм як зайчата,
Біжимо як вовченя,
Пливемо як жабеня.
- А жабенята тільки плавають?
- Дії яких тварин ми імітували?
- Давайте уявимо себе цими тваринами і привітаємось.
- Як ви думаєте, яка буде тема уроку?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Об’єднання в групи
- Пройдіть на свої місця. Що ви бачите на стільчиках? (сліди)
Сліди зі словами на звороті: слон (walk, run), жаба (swim, jump), риба (swim), кінь (run, walk), птах (fly, walk)
- Як ви думаєте, яка тварина їх залишила?
- Об’єднайтесь в групи за слідами тварин.
- Створення проблемної ситуації
- Що написано на звороті?
- Може це назва? (ні)
- Що ж будемо робити? (учні пропонують свої варіанти, один з яких покликати вчителя англійської мови)
- Навчальний діалог (розмова по телефону)
- З чого потрібно розпочинати розмову по телефону?
- Hello, Maryna Petrivna! It is…
- Hello, … . What’s happened?
- I need some help! У нас сліди тварин з англійськими словами. Допоможіть розібратися.
- Ok! I’ll be right now.
ІІІ. Розв’язання навчальних задач
- Ілюстроване співвіднесення сліду тварин з їхніми назвами
Діти відгадують тварин за слідами, вчитель вивішує малюнки тварин на дошку.
- Назвіть, будь ласка, сліди якої у вашої групи:
Слон жаба рибка кінь папуга
- Вивчення нових лексичних одиниць
- Які питання у вас виникли?
- Чи знаєте ви чиї це сліди?
Let’s remember these words in English!
Elephant frog fish horse parrot
- Давайте подивимося, які слова записані на звороті?
Fly run jump swim walk
- Я можу вам допомогти. Ці слова мають такий переклад: плавати, бігати, літати, стрибати, ходити.
- Але я б хотіла, щоб ви самі здогадалися, що означають слова на слідах саме вашої групи.
- Робота в групах
Діти обговорюють в групах, яке значення можуть мати слова на картках.
Вчитель заслуховує відповіді учнів, вивішує словничок
Fly - літати
Run - бігати
Jump – стрибати
Swim – плавати
Walk – ходити
- Я пропоную все, що ми будемо з вами сьогодні робити складати в різні кишеньки. (кишенька з слідами)
- Побудова речень про вміння тварин англійською мовою.
It can … . Вчитель показує картку з твариною, а діти називають що вміє робити ця тварина. (Кишенька «can» і дві кишеньки з малюнками тварин та словами-діями)
- Фізхвилинка (відео)
- Робота над правилом «переносу слів з рядка на рядок»
Під час фізхвилинки вчитель на дошці вивішує картки-склади зі словами-назвами тварин, ілюстрації яких розміщені на дошці.
- Діти, подивіться. Тефі вирішила підписати наші ілюстрації не тільки англійською, а й українською мовою. (ри-бк-а, жаб-ка, сл-он, кі-нь, па-пу-га).
- Подобається вам, як вона це зробила?
Учні виправляють помилки, записують слова з правильним поділом до зошита. (Кишеньки Теффі)
- Моделювання правила
- Переносимо слова по складах
- Не можна розривати склад
- Не можна переносити 1 букву
- Не можна залишати 1 букву на рядку
(Клеємо на середину лепбука)
- Фізхвилинка (Демонстрація ілюстрацій)
- Хто це?
- Присядьте стільки разів, скільки в цьому слові складів.
- Підстрибніть стільки разів, на скільки частин для переносу його можна поділити.
- Що він робить?
- Присядьте стільки разів, скільки в цьому слові складів.
- Підстрибніть стільки разів, на скільки частин для переносу його можна поділити.
- Який висновок можна зробити?
- А як ви думаєте, чи існують правила переносу в англійській мові?
ІV. Первинне застосування набутих знань
- Складання речень про інших тварин українською та англійською мовами
- А чи тільки цих тварин ви знаєте?
- Хто це? (Бджілка)
- Що вона робить? (Літає)
- Хто це? (Кенгуру)
- Що вона робить? (Стрибає)
- Робота в групах: Поділ слів на частини для переносу
Команда отримує картки. Завдання учнів розрізати слова на частини для переносу.
- Розмістить написи на аркушах. За потреби можете користуватися ножицями.
Бджілка літає.
Кенгуру стрибає.
V. Формування творчих умінь і навичок учнів
- Відгадування тварин. (Вчитель описує тварину завдання учнів відгадати про кого йдеться.)
It is green. It is big. It can swim and walk. (crocodile)
- Що вміє робити крокодил?
- Скільки складів в слові крокодил?
- На скільки частин можна розділити це слово для переносу?
- Робота над текстом (додаткове завдання)
- Слухання англійського тексту за частинами.
- Читання українського перекладу.
- Коментар переносу слів.
- Складання тексту за ілюстрацією
- Подивіться на малюнок. Давайте уявимо, яка б історія могла статися з цим крокодилом? Я почну…
На березі річки лежав великий зелений крокодил. …
VІ. Підбиття підсумків навчальної діяльності
- Рефлексія
- Про кого ми говорили сьогодні на уроці?
- Назвіть тварин українською та англійською мовами.
- З якими новими англійськими словами познайомилися?
- Яку роботу вони виконують? (Кишенька)
- Яку орфограму допомогла нам вивчити Тефі?
- Завершення лепбука
- Давайте подивимося, який гарний лепбук у нас вийшов.
- Ви зможете за бажанням або потребою звернутися до нього в будь-який час.
- А на уроці малювання ми його прикрасимо малюнками.
Запропонувати дітям подарувати лепбук їх однокласниці Діані, дитині з особливими потребами.
- Підсумкове коло (Гра про дії тварин англійською мовою)
- Дії яких тварин ми імітували?
- Давайте уявимо себе цими тваринами і попрощаємося.
Презентація
Фото
|