Субота, 17.04.2021, 18:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гості сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Здоров'я та безпека життєдіяльності!

Гімнастика для очей

Гімнастика для очей дітям: навіщо і кому вона потрібна

       Дуже багато інформації дитина отримує візуально, тому очі навіть у дітей відчувають дуже великі навантаження. Якщо в цей важливий період вчителі і батьки не використовують спеціальні методики, в які входить гімнастика для очей для дітей різного віку, це згодом може негативно позначитися на фізичному та інтелектуальному розвитку малюка.

       По-перше, він не зможе вловити і відкрити для себе багато зорові образи. По-друге, у нього може почати падати зір (особливо при спадкової схильності або під впливом внутрішніх захворювань або зовнішніх факторів). По-третє, поглиблюються й інші проблеми з очима, які вже були до школи. Виявляється, всього цього можна уникнути за допомогою найпростіших вправ.

Цілі

Основна мета, яку переслідує гімнастика для очей для дітей– тренування м’язів органів зору. Саме від них залежить, наскільки добре буде бачити дитина надалі і не буде у нього проблем з очками в школі. Спеціально розроблені комплекси вправ покликані:

 • заспокоїти нервову систему дитини;
 • допомогти мозку переробити інформацію, отриману через органи зору;
 • полегшити очках навантаження, зняти втома, дати їм відпочити;
 • уповільнити і навіть зовсім зупинити падіння зору або розвиток астигматизму.

Щоденні заняття, рекомендовані офтальмологами, принесуть помітну, відчутну користь дітям. Тим більше, якщо врахувати той факт, що зір формується аж до 12 років.

Кому показана така гімнастика?

Показання

Не потрібно думати, що якщо у вашого малюка немає жодних проблем із зором, то він знаходиться поза зоною ризику, а значить – і гімнастика йому ця не потрібна. Її призначають навіть для дітей 5-6 років, у яких немає ніяких скарг, тільки щоб підготувати оченята до школи, де навантаження на них збільшаться в кілька разів. Комплекси вправ рекомендується виконувати в наступних випадках:

дальнозоркость;

близорукость;

дитина скаржиться на втому в очах;

якщо малюк регулярно грає в комп’ютер, планшеті, телефоні, сидить подовгу за телевізором;

якщо є проблеми із зором у батьків (спадкова схильність);

серйозні внутрішні захворювання;

існує спеціально розроблена гімнастика для очей при астигматизмі, коли малюк скаржиться на те, що картинка в його очах розпливається і двоїться.

Комплекс вправ

Дана гімнастика знімає напругу з очей і тренує очні м’язи. Її добре проводити як вранці, так і ввечері. Головне – щодня. Через місяць комплекс вправ можна поміняти на інший. Дуже важливо створити при цьому сприятливу, спокійну атмосферу і зацікавити дитину дійством.

 • Прикріпіть до стелі до двох кутах кімнати великі, але різних розмірів кола, вирізані з картону. Вони можуть бути кольоровими. Дитина повинна спочатку подивитися уважно на лівеколо (секунд 10), потім сконцентрувати увагу на правому. При цьому не дозволяйте йому крутити головою. Всі рухи дитина повиннаробити тільки очима. Після 5 рази запропонуйте малюкові закрити очі секунд на 15 і знову повторіть вправу.
 • Дана вправа покликане розслабити м’язи, які підтримують очне яблуко. Воно легке, але дуже ефективне. З ним справляються навіть найменші дітки 2-3 років. На 10 секунд потрібно сильно-сильно заплющити очі, а потім відкрити їх і розслабити. Повторити кілька разів.
 • Запропонуйте дитині покласти підборіддя на руки, тим самим зафіксувавши голову в нерухомому стані, щоб вона не крутилася в різні боки. Потрібно підняти очі вгору, потім вниз. Так проробити 4 рази. Відпочити 10 секунд. Потім подивитися вліво, перевести оченята вправо – знову 4 рази і перерву.
 • До цієївправи потрібно буде підготуватися, так як знадобиться додатковий матеріал. Потрібен буде різьблений, барвистий малюнок: це може бути змійка, просто спіраль або кольорова шахівниця. Він кріпиться в центрі стелі. Дитині пропонується оченятами «пройти шлях» від початку змійки (спіралі і т. Д.) До кінця. Траєкторію шляху задають дорослі.
 • У вікні на вулиці спочатку потрібно знайти найближчий предмет і сконцентрувати на ньому увагу. Потім відшукати найдальший – перевести зір на нього. Так робити по кілька разів.

Існує дуже багато вправ для поліпшення зору у віршах. Дитині пропонується проробляти оченятами все, що описано у вірші. Зазвичай дітлахів це дуже веселить. Часто вони запам’ятовують ці віршики напам’ять, так що попутно у них ще й пам’ять тренується.

Легкі, веселі, ненав’язливі, ці вправи допоможуть батькам і дитині не знати проблем із зором ні до, ні після школи. Звичайно, при астигматизмі, далекозорості або короткозорості гімнастика буде дещо інша, більш специфічна. І тим не менше навіть вона буде цілком здійсненна

 
 
 

Комплекс вправ гімнастики для очей

* Швидко моргати очима, закрити очі та спокійно сидіти, повільно рахувати до 5-ти. Повторити 4-5 разів.

*Міцно замружити очі (рахуючи до 3), відкрити очі та подивитися вдалечінь (рахуючи до 5). Повторити 4-5 разів.

*Витягти праву руку вперед.Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки ліворуч та праворуч, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.

*Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

*В середньому темпі виконувати колові рухи очними яблуками ліворуч, та стільки ж праворуч. Розслабити очні м'язи, подивитися вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

*Вправа виконується сидячи. Відкинутися назад, зробити глибокий вдих, потім, нахилившись вперед, видих. Повторити 5-6 разів.

*Вправа виконується сидячи. Відкинутися на спинку стільця, прикрити повіки, міцно замружити очі, відкрити повіки. Повторити 5-6 разів.

*Виконується сидячи. Руки на поясі, повертаючи голову праворуч дивитися на лікоть правої руки; повертаючи голову ліворуч, дивитися на лікоть лівої руки, повернутися у вихідне положення. Повторити 5-6 разів.

*Виконується сидячи. Підняти очі догори, зробити очима колові рухи за годинниковою стрілкою, потім зробити очами колові рухи проти годинникової стрілки. Повторити 5-6 разів.

Вправа для очей № 1 Відкритими очима намалюй в повітрі «вісімку»: по горизонталі, по вертикалі, по діагоналі. Повтори цю вправу 5-7 разів у кожному напрямку.

Вправа для очей № 2 Розслабся і закрий очі. Обертай очними яблуками з боку в бік - справа наліво і зліва направо. Потім зроби те ж саме, але вже з відкритими очима. Такі вправи для очей вправу слід повторити не менше 10 разів з перервою в кілька секунд.

Вправа для очей № 3 Закрий очі і легкими рухами подушечок пальців помасажуй область під очима, а потім круговими рухами акуратно зроби масаж надбрівних дуг. Це вправа дуже корисно для тих, хто проводить багато часу за комп'ютером - це найефективніша зарядка для очей.

Вправа для очей № 5 Кругові рухи очима за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямі дуже корисні для м'язів очного яблука. Повторюй обертання по 10 разів на обидві сторони, а потім закрий очі і відпочинь протягом хвилини. Ти здивуєшся, наскільки швидко піде відчуття втоми і напруги!

Вправа для очей № 6 Вказівний палець правої руки постав перед собою на відстані 25-30 см від обличчя, сфокусується на ньому, а потім повільно наближає його до кінчика носа, продовжуючи стежити за його рухом поглядом.

 
 

Віршовані вправи для очей

 1. Очі щільно ми закрили – 
  це один, два, три, чотири. 
  Потім ширше розкриваєм, 
  Вдалині щось роглядаєм. 
  І поки ми розглядали 
  До шести порахували. 
  Щоб очі наші відпочили, 
  Робим це разів чотири. 

 

 1.  Очі швидко обертаєм, 
  Головою не хитаєм. 
  Вліво раз, два, три, чотири. 
  Вправо стільки ж повторили. 
  По колу очі обертаєм 
  І все навколо розглядаєм. 
  Раз коло, два і три, чотири. 
  Щільніше очі ми закрили. 
  На п’ять і шість їх потримали 
  І потім знову закружляли. 

 

 1.  Раз, два, три! 
  Очі догори! 
  На чотири та й на п’ять 
  Будем міцно їх стулять. 
  Знову очі догори 
  Ми рахуєм раз, два, три!

 

 1.  Очі щоб відпочивали 
  Дивимось ми вліво – вправо. 
  Потім блимаєм очима. 
  І знову ними вправо - вліво. 

 

 1. Не працювати є причина –

        Очам даємо відпочинок!

        Мерщій рівнесенько сідаймо.

        Очима кліпать починаймо

 

Гімнастика для очей 

  ( бажано звучання розслаблених мелодій)


1. Глибоко вдихніть. Замруживши очі якомога сильніше. Напружуйте м’язи шиї, обличчя, голови. Затримайте подих на 2-3 секунди. А потім швидко видихніть, широко відкривши на видиху очі. Повторіть 5 разів. 2. Закрийте очі, помасажуйте надбрівні дуги й нижні частини очиць круговими рухами – від носа до скронь.

3. Закрийте очі, розслабте брови. Поводіть очними яблуками зліва направо й справа наліво. Повторіть 10 разів. 

4. Поставте великий палець правої руки перед собою на відстані 25-30 см від очей. Дивіться на нього двома очима, потім правим оком, закривши ліве, знову двома, потім лівим. Кожний раз по 2-5 секунд.

5. Покладіть кінчики пальців на скроні, злегка стиснувши їх 10 разів, і легко моргніть. Закрийте очі й відпочиньте, зробіть 2-3 глибоких вдихи. Повторіть три рази. Гімнастика для профілактики короткозорості.

6. Подивіться вліво, потім управо, уверх і вниз, не повертаючи голови. Зробіть кругові рухи очними яблуками зліва направо та справа наліво. Потім ці ж рухи проробіть із закритими очами. 

7. Широко відкрийте очі й подивіться вгору. Порахуйте до 10-ти й опустіть їх (повторіть 5 разів). Намагайтеся не морщити лоба.

8. Відкрийте очі, подивіться вгору й наліво, порахуйте до 10-ти й опустіть повіки. Проробіть те ж саме, дивлячись вгору й управо. 

Повторіть 10 разів ( по 5 разів у кожну сторону).

Категорія: Здоров'я та безпека життєдіяльності! | Додав: Anet2111 (08.10.2016)
Переглядів: 2816 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 243

Заставська Ганна Володимирівна
uCoz
счетчик посещений